Bachovy květové esence

Bachovy květové esence jsou skvělým pomocníkem, pokud potřebujete získat nadhled a současně náhled na své emoce, jelikož se každému z nás občas podaří nechat se „zavalit a pohltit“ svými emocemi. Bachovy květové esence si tak můžete představit jako akvárium, do kterého se díky těmto kapkám v klidu položíte, a již se nebudete cítit zavaleni proudem emocí.  Dokážou totiž zprostředkovat odstup od našich vlastních emocí a dát nám tak dostatečný prostor k harmonizaci prožívaného života.

Bachovy květové kapky používám již řadu let. Nevnímám je jako řešení životní situace, ale jako prostředek k nabrání dostatku sil a odstupu pro následnou nápravu a harmonizaci.

Individuální směs Bachových květových esencí navrací harmonii emocím a také celkovému bytí. Jedná se o přírodní přípravek užívaný jako namíchaný roztok. Esence jsou připravené z nejedovatých, divoce rostoucích stromů a rostlin. Celkem je 38 květových esencí a 39. je krizová esence (originální název je Rescue Remedy).

Hlavní filosofií systému Bachových esencí je harmonie. „Nemoc není krutost ani trest, ale pouze oprava, nástroj, kterým si naše duše posloužila, aby poukázala na naše chyby, aby nás zadržela před většími omyly, jež by nadělaly větší škody, a aby nás přivedly zpět na cestu Pravdy a Světla, ze kterého bychom nikdy neměli sejít.“ (únor 1931, Dr. Bach)

Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění těla není nic jiného, než jen výsledek emocionální nerovnováhy. Je tedy dobré zprostředkovat si v životě, nejen v emocích, co největší harmonii a pohodu. Konec konců život má být skvěle prožitá hra a zábava… na což někdy zapomínáme.

Bachovy květové esence jsou zaměřené na negativní emoční stavy, např. nátlak, strach, neklid, nerozhodnost, lhostejnost, slabost, pochybnost, neznalost, netrpělivost, vyděšenost, trápení, pýcha, krutost, nenávist, sobectví, nevědomost, slabost, chtivost, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, přílišné nadšení, či dokonce fanatismus. Individuálně namíchaná esence pomůže tyto pocity harmonizovat, dostat jedince do přítomného okamžiku, což mu pomůže dívat se na svou situaci objektivně, a činit tak vlastní rozhodnutí bez extrémního výkyvu emocí.